Choose Your Color

Makaleler

Muâmelat

Kalbi islâh olanın her işi düzgün olur. Îmânı kâmil, ibâdeti hâlis, edebi, edeb-i İlâhî olur. Baksa ibret, duysa hikmet, tutsa hayr, bassa seyr olur. ..

Devamı >>

Îmanda Kalite

“Îmân ettim de, sonra müstakîm ol.” hadîs-i Muhammedî'si özetler îman konusunu. “Yüzeysel olarak Müslümanlığı kabûl eden bazı göçebe ..

Devamı >>

Tevhid

Abdülhâlik Gucdüvânî (ks)’nin Hızır (as)’dan öğrendiği on bir esas, nefy-ü isbat, gönlü Allah Teâlâ’dan uzaklaştıran her şeyden yok edip, ..

Devamı >>

Muharrem Ayı'nda Okunacak Duâlar

Senenin Birinci Günü (1 Muharrem) Okunacak Duâ: Senenin birinci gününde üç defa okunacaktır:     “Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. Allah ..

Devamı >>

Kalender Camii'nde Bayramlaşma

Kurban Bayramı münâsebeti ile Kalender Câmii'nde, yurt içi ve yurt dışından gelen kardeşlerimizle bir araya gelinerek bayramlaşma programı tertip ..

Devamı >>

Kulluğumuzu Unutmayalım

Rabbimiz buyurur: “Ey insanlar! Sizi ve sizden öncekileri yaratan Rabbinize kulluk ediniz. Umulur ki, böylece korunmuş (Allâh’ın azâbından kendinizi ..

Devamı >>

İbret

Carl Vett, Şeyh Esad-ı Erbilî Hazretleri’ne “Nefs insana ne yapar?” deyince, onu bir sandalyeye oturtur. Bir gözünü kapatır. Diğer gözünün önüne ..

Devamı >>

Gönül Beytullahtır

Gönül beytullahdır. Misâfirleri, yoluna düşen âşıklardır. Evin gümüşten altından olması değil, hânede meskûn olandır aranan. “Şerefü'l-mekân ..

Devamı >>