Choose Your Color

Akaid - Tefsir

Akaid - Tefsir

İBRÂHÎMÎ, SEMÂVÎ VE İLÂHÎ DİNLER İFÂDESİNİN YANLIŞ KULLANIMI ÜZERİNE BİR HATIRLATMA

Tek başına ümmet olma vasfını genç yaşta kazanan İbrâhîm Peygamber, Allâh’a karşı velâyetin olduğu kadar zâlimlerden ve kâfirlerden ..

Devamı >>

İSLÂM HER TÜRLÜ ÇELİŞKİDEN UZAKTIR

Allâh’ın gönderip Peygamberi’nin tebliğ ve tebyîn ettiği bir din için Allah’tan fazla merhametli gözükme riyâkârlığına ihtiyaç yoktur. Bu ..

Devamı >>

İRTİDÂD: DİNDEN DÖNMEK NEDİR?

İnsan, sürekli muhâsebe ve murâkabe hâlini yaşamak sûretiyle îtikâdî sapmalara karşı önlem almalıdır. Bir anlık gaflet insanın îmansız gitmesine ..

Devamı >>

TESETTÜR DAR, İNCE VE ŞEFFAF OLMAMALI; VÜCUT HATLARINI BELLİ ETMEMELİDİR

Tesettürün amacı; Allâh’ın emri doğrultusunda örtünüp vücûdun mahrem yerlerini teşhîr etmeyerek herhangi bir fitneye; cinsel istismâra sebep ..

Devamı >>

TESETTÜR FEVRÎ; ÂCİLEN YERİNE GETİRİLMESİ GEREKEN BİR EMİRDİR

Fevrîlikten kastedilen, örtünmenin hayâtın uzunluk alanının geç dönemlerine sarkıtılmamasıdır. Çünkü hiçbir kimse ne zaman öleceğini bilemez. ..

Devamı >>

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN TESETTÜRÜN VAKTİ

Ergenlik çağına geldiklerinde erkek çocuklarının, dînin emirlerine riâyet ederek vücutlarının haram bölgelerini örtmeleri şarttır. Hem kendisi haram ..

Devamı >>

BOŞANMA ORANLARININ ARTMASI ÂİLEYİ BEKLEYEN EN BÜYÜK TEHLİKEDİR

Hayâtın eşler açısından çekilmez olduğu ve evliliğin devâmına imkân kalmadığı durumlarda boşanmak mubahtır. Daha doğru bir söylemle, boşanma ..

Devamı >>

KADINA KARŞI EL KALDIRMAMAK SÜNNETTİR

Kadın ve erkek birbirlerine Allâh’ın emânetidirler. Bu anlayışla bakıp hayatlarını nezâket, saygı ve sevgi ile anlamlandırmaları esastır. ..

Devamı >>

EV İÇERİSİNDE BAKIMLI OLMAK VE NÂFİLELERDE ÖLÇÜYÜ KAÇIRMAMAK

Eşler başkaları için değil de birbirleri için giyinir kuşanırlar ve bakımlı olurlarsa bu durum âile hayâtının huzûruna olumlu katkı sağlar. ..

Devamı >>